Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Genel Kurslar

 

Genel Eğitimler

Eğitim Hakkında Bilgi

 

Kozmetik Jinekoloji, kadın cinsel organını etkileyen durumların tanı ve tedavisi ile ilgilenen tıp dalıdır. Söz konusu durumlar arasında genital sarkma, idrar kaçırma, pelvik organı sarkması, vajinal kuruluk ve ağrılı seks sayılabilir. Bu, kadınların hissettikleri kadar genç görünme konusundaki artan ilgilerine yanıt olarak ortaya çıkan yeni bir cerrahi alandır.

Yılın belirli zamanlarında ve yılda 2 kez olarak düzenlenen genel Kozmetik Jinekoloji kursu 3 gün sürmektedir. Kursun ilk gün teorik bilgi paylaşımı ile geçerken, ikinci ve üçüncü gün hasta başı uygulama yaparak geçer. Bu eğitimde tüm katılımcıların beklentilerine karşılık bulması ve hasta başı uygulama yapma şansına sahip olabilmesi için kontenjan 12 kişi ile sınırlı tutulmaktadır.

Op. Dr. Esra Çabuk Cömert’in Anlatımı ile:

“Kozmetik Jinekoloji alanında yapılabilecek uygulamaların listesi uzayıp gidiyor. Ve bizler bu uygulamaların eğitimini almadan mezun oluyoruz. Ben Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ihtisasımı Başkent Üniversitesi’nde tamamladım ve mecburi hizmet bittikten sonra bu alanda özelleşmeye karar verdim.

 

Bununla ilgili ilk önce yurt dışında bir kursa katılıp ve bu işlerin ne olduğunu, nasıl yapıldığını net anlamaya çalıştım. Ne yazık ki büyük hayal kırıklıklarından birini yaşadım. Birkaç şey gösterdiği yadsınamaz ama asıl tekniklerini bu kurslarda hiçbir zaman net göstermediler. Bende bu uygulamaların hepsini tek tek deneyerek git gide en iyisini yapmaya başladım. 7 yıldır kozmetik jinekolojiye gönül vermiş biri olarak bu bilgi ve deneyim paylaşma toplantılarıyla beraber deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. 

Bu toplantılarda hedefim kadın doğum alanında dünyada ilgi gören konuları hasta başında görerek, ameliyatlara girerek, birebir vakaları size yaptırarak öğretmek. Yıllar içerisinde kendi çabamla uğraş vererek elde ettiğim bu deneyimleri yılın belli zamanlarında yapacağım toplantılarla sizlerle buluşturmayı planladım.

Kişi sayısının sınırlı olacağı bu çalıştaylarda öğretilmeyeni öğretmeye kararlıyım. Sadece ameliyatı değil, işin sosyolojik yönünü de anlatacağım. Mesela bir labioplasti hastasının ameliyattan sonra her gün yara yerlerine ayna ile baktığını biliyor musunuz?  Veya labioplasti hastası ile karşılaşınca nasıl davranmanız gerektiği?

İşte bu buluşmalar sizin için sevgili kadın doğumcu arkadaşlarım. ‘’Aman canım ben zaten yapıyorum bunları, nasıl bir incelik katabilir ki?” diye düşünmeyin. Her ince iş farklı deneyimler sonrası ortaya çıkar. Bu alanı bir heykel yapma gibi bakarsanız, iyi bir heykeltıraş olmanın keyfini gelin beraber varabiliriz.

Hepiniz tüm yüksek enerjim ile eğitimlere bekliyorum.

Sevgiyle kalın!”

 

Genel Eğitimler

Neden Kozmetik Jinekoloji Eğitimine Katılmalısınız?

  • Bu alanda pratiğinizi artırmak için
  • Yaptığınız uygulama çeşitliliğini artırmak için
  • Kendi muayenehanenizde yapabileceğiniz uygulama sayısını artırmak için
  • Yaptığınız uygulamalarda eksikleri görmek ve işinizin kalitesini artırmak için
  • Hastalarınızın memnuniyetini artırmak için,
  • En yeni trendleri ve yeni yöntemleri öğrenmek için
  • Bu alanlardaki komplikasyonları öğrenmek için
  • Hastalarla olan ilişkilerinizi daha iyi yönetebilmek için

facebook İnstagram Youtube
Whatsapp